Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

CEĻŠ UZ ZILUPI (DIENA 0/18)

Dalies ar jaunumiem!

CEĻŠ UZ ZILUPI (DIENA 0/18)

Esam uzsākuši vienu no lielākajiem pārgājieniem Latvijā – Solis pāri Latvijai! Šodien gājēji šķērsos 34 kilometrus, dodoties no Zilupes līdz Ludzai! Bet, kā viņiem gāja vakar ceļā uz Zilupi, to uzzini šajā rakstā.

Vakar dažas stundas pirms izbraukšanas, abi gājēji tikās Klubs “Māja” birojā, lai sakārtotu pēdējās mantas savās somās, kas jau katram varēja svērt ap 20 kilogramiem, un pārbaudītu vai viss nepieciešamais pārgājienam ir paņemts līdzi. Nedaudz pāri plkst. 16:00 viņi devās uz sabiedrisko transportu, lai dotos uz Rīgas Centrālo staciju, no kuras plkst. 17:01 būs izbraukšana. Ceļā uz staciju, jau tika mesti interesanti skatieni no vietējiem iedzīvotājiem uz lielajām un smagajām somām. Arī paši jaunieši uzsver, ka garāmgājēji un vietējie iedzīvotāji ne tikai Rīgā, bet arī Zilupē saskatīja viņus kā tūristus.

Nonākot stacijā, mūs sagaidīja arī cilvēki, kas vēlējās atvadīties no mūsu gājējiem un novēlēt veiksmi un spēku pievarēt šo milzīgo piedzīvojumu un distanci. Nonākot peronā, tika konstatēts, ka vilciens sastāvēja no diviem atsevišķi savienotiem vilcieniem, kas kopā sastāvēja no kādiem 8 vagoniem, bet neskatoties uz to daudzumu, visi bija pārpildīti, kas rezultējās ar nepieciešamību gājējiem stāvēt kājās.

Intervijā ar Dānielu un Jēkabu noskaidrojām, ka pēc dažām pieturām konduktore personīgi aicināja gājēju apsēsties vietās, kuras viņa bija rezervējusi jauniešiem, kur 4,5 stundu garajā braucienā no Rīgas uz Zilupi viņi paspēja izrunāt daudz dažādas tēmas par un ap dzīvi, paspēja aizpildīt aptauju par braucieniem vilcienā un pat pusotru stundu pasēdēt divatā tukšā vagonā.

Nonākot Zilupē abus gājējus sagaidīja vietējie jaunieši, kā arī bija manāma robežsardze, kas liecināja, ka viņi ir aizbraukuši uz tālāko Latvijas pilsētu austrumu virzienā. Vakara gaitā gājējus izveda ekskursijā pa Zilupi vietējie jaunieši, devās uz veikalu, kā arī iegremdējās sarunās ar jauniešiem, iepazīstot to dzīvi un iespējas Zilupē. Vakara noslēgumā abi jaunieši devās uz savām pirmā vakara naktsmītnēm – Zilupes kopmītnēm. Abi jaunieši smējās par to, ka Zilupē ir ļoti daudz odi, neskatoties, ka viens no gājējiem nācis no laukiem, piemin, ka nekad savā dzīvē nav redzējis tik daudz odus un lidoņus vienuviet.

Pirmais pārgājiena rīts Zilupē iesākās ar negaidītu viesi istabiņā – irsi, smējās Dāniels. Abi gājēji konstatēja, ka šonakt nebija izgulējušies pietiekami labi, kas varētu būt  saistīts ar konstanto stresu par tuvojošos pargājienu, šķērsojot Latviju 18 dienās un noejot gandrīz 600 kilometrus, bet pieminēja, ka ir gatavi lielajam piedzīvojumam un jaunām, neaizmirstamām atmiņām!

Un lūk, šis bija neliels ieskats, kā mūsu gājējiem gāja ceļā uz Zilupi, jau rīt uzzini, kā gājājiem pagāja pirmā pārgājiena dienā, kā arī gaidi mūsu pārgājiena atskata video, kur uzzināsi vairāk par gājēju pārdomām un emocijām, kā arī uzzini nedaudz vairāk par vietējo iedzīvotāju domām un dzīvi šajās pilsētās.