Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Užavu! (17/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Užavu! (17/18)

Šodien atskatīsimies uz pirmspēdējo pārgājiena “Solis pāri Latvijai” dienu! Jaunieši šajā dienā devās no Jūrkalnes uz Užavu, kas bija 26 kilometru garš posms!

Jaunieši dienu iesāka pamostoties Jūrkalnes pansionātā. Šoreiz gājēji pamodās daudz agrāk nekā citās dienās, jo pansionāta darbinieki sāk savu darbu diezgan agri. Jēkabs stāsta, ka jauniešus pabaroja ar ļoti garšīgām brokastīm un rīta garumā bija interesanti vērot, kā pansionāta darbinieki gatavojas darba dienai ar pensionāriem.

Jēkabs smejas un stāsta, ka tajā dienā iespējams viņš pansionātā pazaudēja un atstāja savu kabatas nazi. Dāniels smejas, ka vai nu Jēkabs apgruņoja mežā kādu lāci vai arī kādu pensionāru pansionātā, jebkurā gadījumā uzskata, ka abi varianti nav pārāk labi.

Ņemot vērā agro celšanos, jaunieši izgāja no pansionāta diez gan agri. Uzreiz pēc iziešanas viņi iegāja iekšā benzīntankā, jo balstoties uz laikaziņām, ka visu dienu līs, jaunieši jau laicīgi gatavojās tam, tāpēc viņi iegādājās burgerus un kafijas, lai dienas laikā būtu enerģija, ja gadījumos, viņiem nav kur apstāties un paslēpties no lietus.

Dāniels stāsta, ka no rīta jaunieši zvanīja arī naktsmītnēm. Jaunieši sazvanīja Užavas skolu, kuri atļāva viņiem palikt pa nakti, pat neatpazīstot viņus no medijiem, tāpēc jaunieši bija priecīgi, ka ir cilvēki, kas ir gatavi palīdzēt citiem un uzticēties pat nezzinot, kas viņi ir.

Jēkabs stāsta, ka jaunieši atrada pie alus darītavas Volvo mašīnas atslēgas. Jēkabs iegāja iekšā alus darītavas krogā un atdeva mašīnas atslēgas darbiniekam un kādas 3 minūtes stāvēja un skatījās uz pārdevēju. Dāniels smejas un stāsta, ka Jēkabs izskatījās, ka bija iegājis transā.

Jaunieši stāsta, ka Užavas skolā ieradās diez gan agri, tāpēc abi jaunieši paspēja paspēlēt basketbolu. Abi stāsta, ka tā bija nepierasta sajūta palikt pa nakti skolā. Dāniels stāsta, ka tā tomēr bija interesanta pieredze, bet smejas, ka nezina vai šādu lietu atkārtotu kā AirBNB nakšņošanas iespēju.

Šajā vakarā arī jaunieši atvēra aploksni, ko sagatavoja pārgājiena menedžeris jau pārgajiena sākuma. Tā saturēja daudz dažādus jokus ar viņiem. Vakara gaitā jaunieši arī uzzināja milzīgus jaunumus saistībā ar mājaslapas apmeklētāju skaitu, kā arī gatavojās rīta intervijai raidījumā “Panorāma”.

Lūk, šādi jauniešiem pagāja šī diena uz Užavu! Jau drīzumā uzzini, kā jauniešiem veicās ceļā uz pēdējo pārgajiena dienas posmu – Ventspili.