Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Tukumu! (12/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Tukumu! (12/18)

Mēs lēnām tuvojamies pārgājiena noslēgumam! Vēl tikai dažas dienas, līdz būs noieti 600 kilometri pāri Latvijai! Kā viņiem veicās ceļā uz Tukumu pēc atpūtas dienas? To noskaidro šajā rakstā!

Jaunieši sāk stāstīt ar pieredzi atpūtas dienā. Dāniels stāsta, ka atpūtas diena pagāja diez ko bēdīgi, jo jūtās, ka būtu “izmērcēts un izmests miskastē”, jo visu dienu sāpēja galva un bija slikta dūša, kā arī apetīte nebija diez ko liela, bet galu galā, pamostoties no rīta viņš jutās ļoti labi un bija enerģija pilns turpināt doties pārgājiena nākošajā posmā uz Tukumu.

Dāniels ar Jēkabu satikās šajā dienā tikai pie paša vilciena un no Rīgas izbrauca diez gan agri, apmēram ap plkst. 08:00. Jēkabs stāsta, ka tas bija diez ko dīvaini atkal doties ceļā pēc atpūtas dienas, bet uzsver, ka tas bija vairāk kā pozitīvas nekā negatīvas emocijas. Dāniels uzskaita, ka pārgajiena diena, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, jūtas daudz priecīgāks un izbauda vairāk šo milzīgo piedzīvojumu nekā iepriekš.

Kad jaunieši bija nonākuši Jūrmalā un izkāpa no vilciena, viņus uzreiz sagaidīja komanda no ReTV, ar lielu kameru, lai iefilmētu interviju, kas vērojama ir ReTV YouTube kanālā. Kopumā šo dienu jauniešu uzskata, kā pārgājiena interviju dienu, jo šīs dienas laikā ne tikai ReTV intervēja jauniešus, bet arī Radio 4 un Privātā Dzīve. Jaunieši stāsta, ka pateicoties visām intervijām un rakstiem, jaunieši tiek uz ielas atpazīti daudz viarāk, jaunieši stāsta, ka Tukumā pat mašīnas pīpināja un sveicināja gājējus Tukuma sasniegšanā.

Kopumā jaunieši nogāja 37 kilometrus un Tukumā ieradās 20:45, ko Dāniels uzskata kā ļoti labu tempu, ņemot vērā, ka dienas pirms Rīgas, bija ļoti grūtas un nevar salīdzīnāt cik viegli šajā posmā bija iet.

Dienas laikā abi jaunieši nomainīja apavus pēc ārsta ieteikumiem, kas nespiež papēdi un ir vairāk atvērtākas, kā arī izmantoja visas iepriekš uzzinātās metodes, kas kopā beidzot radīja jauniešiem tādu situāciju, kad ķermenis sadzīst ātrāk nekā tas saplīst. Dāniels smejas, ka, protams, redzēs vai tas patiešām ir tā pārgājiena turpinājumā. Jaunieši vēl stāsta, ka pēc atpūtas dienas vairāk zina, kas notiek ar viņu ķermeni, un tas dod lielāku mierinājuma sajūtu, jo zina ko darīt, kā ārstēt utt.

Dāniels stāsta, ka šajā dienā arī iegremdējās atmiņās, jo kad iegāja benzīntankā, kas atradās pa ceļam uz Tukumu, viņš atcerējās, ka tas ir tas pats, kur pirms 2 gadiem viņš pirmo reizi devās uz Klubs “Māja” nometni, kur arī iepazina Jēkabu un visu parējo Klubs “Māja” komandu.

Ieejot Tukumā, jauniešus sagaidīja jauki un pieredzējuši jaunatnes darbinieki, kas izvede nelielā ekskursijā un parādīja viņu jauniešu centru, kurā arī gājēji palika pa nakti. Dāniels stāsta, ka šī nakts bija viena no vissaldākajiem miegiem visa pārgajiena laikā, ieskaitot atpūtas dienu, kad gulēja pa nakti savās mājās.

Un lūk, šādi jauniešiem pagāja pārgājiena 12 diena, dodoties uz Tukumu! Kā jauniešiem veiksies nākošās dienas, to noskaidro jau drīz!