Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Rīgu! (10/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Rīgu! (10/18)

Aizvakar jaunieši devās ceļā no Ķekavas uz Rīgu, noejot kopā 22 kilometrus. Kā viņiem gāja šajā posmā, to noskaidro šajā dienas atskatā!

Abi jaunieši no rīta piecēlās ļoti agri, jo abiem bija jāsteidzas uz autobusu, lai nonāktu atpakaļ uz Ķekavu, kas bija iepriekšējās dienas galapunkts un šīs dienas sākumpunkts. Šī iemesla dēļ, jaunieši nepaspēja paēst brokastis, tāpēc Jēkabs visu dienu bija diezgan neapmierināts un īgns. Dāniels stāsta, ka nonākot pieturā abiem jauniešiem nācās arī gaidīt vēl papildus 15 minūtes autobusu, jo tas kavējās, jo viņiem bija nobrukusi pilnībā visa sistēma, tāpēc viņi nevarēja izdot čekus, biļetes un nepieņēma arī kartes, bet pa laimi jauniešiem līdzi bija nedaudz skaidra nauda ar kuru bija spējīgi samaksāt un iegādāties biļetes.

Jauniešus Ķekavā sagaidīja Kate, kas ir pārgājienos vairāk pieredzējusi meitene, kā aŗī Ernests, kas bija tikai ieradies priekš emocijām un banānmaizes. Abiem jauniešiem, kas nāca līdzi bija diezgan ilgi jāgaida jaunieši, ņemot vērā, ka autobuss ilgi kavējas.

Kad jaunieši nonāca Ķekavā, tie devās uz veikalu un meklēja Drogās speciālus kāju ielikņus, kas palīdzētu viņiem ar kājas sāpēm. Jēkabs stāsta, ka visas dienas laikā viņam likās, ka visi piekasās par visādiem sīkumiem, bet uzsver, ka viņam palīdzēja Elvi iegādātā kafija, kas viņam ļoti garšo.

Kāmēr jaunieši ēda brokastis, Kate palīzēja Dānielam saprast kā izvietot pareizi somā mantas, kas palīdzētu vieglāk sadalīt smagumu pa ķermeni. Jēkabs stāsta, ka Kata kārtojot Dāniela somu, netīšām uzkāpa uz Jēkaba ūdens caurulītes, tāpēc izlija kādi 2 litri ūdens somā, Jēkabs nebija ļoti priecīgs, jo pirmkārt izlija viņa 2 no 3 litri ūdens, bet arī pati mugursoma bija slapja, tomēr Jēkabs nedusmojās, jo tas nekādīgi nepalīdzētu ar viņa īgnumu. Kāmēr Jēkabs ēda brokastis un dzēra savu kafiju, Kate piedāvāja ar savu dvieli salaucīt ūdeni viņa somā, bet kāmēr viņa slaucīja ūdeni, viņa izlēja kafiju, par ko Jēkabs gan kļuva neapmierināts, jo kā viņš pats saka, kafija viņam ir ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa.

Pēc kāda laiciņa, jaunieši turpināja ceļu uz Rīgu, bet ik pēc katra kilometra, sāka palikt ar vien sliktāk un sliktāk ar kājām, tāpēc viņiem nācās ņemt daudz pauzes. Jēkabs uzsver, ka šīs dienas pārgajiena maršrutu jau zināja no galvas, jo to iepriekš viņš bija gajis, kas savā ziņā nedaudz palīdzēja emocionāli pieveikt šo posmu.

Jēkabs pārgājiena laikā arī ierosināja abiem gājējiem gulēt šajā dienā atsevišķi, kas pēc Jēkaba domām, bija ļoti labs lēmums, jo tas palīdzēja mentāli nedaudz atpūsties nedaudz vienam no otra. Jēkabs, tomēr stāsta, ka starp abiem bija neliels strīds, jo viņš par to pabrīdināja pēdējā brīdī. Jēkabs uzsver, ja kāds plāno doties šāda tipa pārgājienā, tad aicina jau laicīgi padomāt par iespēju gulēt atsevisķi, jo tagad pēc brīvas dienas, Jēkabs jūtas diezgan priecīgs satikt atkal Dānielu, jo iepriekš viņš negribēja vairs redzēt viņu savās acīs.

Esot bišumuižā bija grūtāks posms Jēkabam, jo viņš bija pirmkārt Rīgā, ārā lija un viņš atradās vienu kilometru no sava dzīvokļa, kas bija ļoti liels emocionālais izaicinājums. Turpinot ceļu, Dānielam arī sāka palikt ar vien sliktāk ar kāju, kur arī ledus likšana vairs nepalīzēja, kur galu galā viņš vairs nespēja paiet, tāpēc tik izlemts doties ar autobusu uz mājām un veidot sazvanu ar ārstu par turpmākajiem šoļiem.

Sarunas laikā ar ārstu, tika noskaidrots, ka jauniešiem ir ne tikai sastpietas saites, bet Dānielam ir aizpampuši asinsvadi kājās, tāpēc ārsts ieteica jauniešiem paņemt vienu dienu brīvu no pārgajiena un pievērst uzmanību savām kājām, lai būtu spējīgi pabeigt pārgājienu un neradītu papildus ilgtermiņa sekas kājām. Abi jaunieši uzsver, ka pieņemt lēmumu nebija viegli, bet ja tas palīdz pabeigt pārgajienu līdz galam un ja to iesaka galvenais ārsts, tad tas ir noteikti jāņem vērā.

Brīvajā dienā jauniešiem bija jāatpūšas, jāsmērā ārsta ieteiktās ziedes un jāliek uz kājas kompreses, kas Dānielam jau pirmajās stundas ļoti palīdzēja un nu jau jūtas gatavs doties atkārtoti pārgajienā. Jēkabs stāsta, ka viņam ne kompreses, ne ziedes nepalīdzēja, bet uzskata, ka varbūt tas ir arī saistīts ar to, ka viņš uz kājas uzlika ļoti maz.

Lūk, apmēram šādi arī jauniešiem pagāja posms uz Rīgu, bet nu jau pienākusi nākošā diena un jauniešiem ir beigusies atpūtas diena! Seko līdzi piedzīvojumiem pārgājiena “Solis pāri Latvijai!” sociālajos tīklos un majaslapā!