Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Rēzekni! (2/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Rēzekni! (2/18)

Gājējiem šodien būs viena no grūtākajām dienām, jo viņi dodas garākajā pārgājiena posmā no Rēzeknes līdz Varakļāniem, kas ir 47 kilometri. Kāmēr viņi dodas tajā, atskatīsimies uz vakardienas piedzīvojumiem dodoties uz Rēzekni!

Intervijā ar gājējiem uzzinājām, ka otrās dienas sākums gāja ļoti labi, jo bija daudz mācījušies no pirmajās dienas un veica daudz dažādus uzlabojumus pārgajiena gaitā – ne tikai botu siešanas veidos, kas palīdz ne tikai samazināt slodzi uz pēdas pirkstiem, bet arī atvieglo iešanu, bet arī ēšanā, uzņemot daudz pilnvērtīgāku un vērtīgāku uzturu.

Pirms došanās pārgājienā jaunieši arī nedaudz veica izmaiņas pārgajiena maršrutā, samazinot to par vairākiem kilometriem, tādā veidā nedaudz ietaupot enerģiju nākošajai dienai, kas būs garākais posms pārgājienā un noteikti viens no izaicinošākajiem.

Maršruta izmaiņu dēļ jauniešiem bija arī nepieciešams doties pa dzelzceļa sliedēm. Abi jaunieši piebilst, ka sākumā tā likās laba ideja, bet pusceļā saprata, ka dzelzceļa sliedes nes savu izaicinājumu, kas ir ne tikai saistīts ar iešanas ātrumu, jo ejot pa sliedēm nevar iet normālā ātrumā – jāiet vai nu ātri vai lēnu, lai nesāpētu pēdas, bet papildus vilciens uzdzina gājējiem lieku stresu, jo visu laiku jauniešiem likās, ka brauc vilciens, un kad arī viņš brauca, viņiem bija jālec krūmos. Dāniels arī pieminēja un smējās, ka sākumā vilciens agresīvi taurēja, bet uz beigām vilcieni tā “sveicināja”.

Pa ceļam uz Rēzekni jaunieši daudz redzēja dažādus dzīvniekus, Dāniels piemin, ka redzēja vismaz 3 stirnas un daudz vardes, Jēkabs lielās, ka redzēja vismaz 2 ērgļus (Jēkaba mīļākais dzīvnieks). Dāniels arī piemin, ka Jēkabs gandrīz uzkāpa uz latvāņa, bet pa laimi to pamanīja laicīgi.

Abi gājēji piemin, ka katru reizi esot tuvu galamērķim, neatkarīgi no maršruta garuma, ķermenis sāk padoties un paliek nedaudz mentāli depresīvi. Neskatoties uz šīm negatīvajām emocijām, jaunieši nonāca Rēzeknē plkst. 20:00, kur sagaidīja jauka sieviete no Rēzeknes, kas bija sagatavojusi gan divas gultas, dvieļus, vakariņas un brokastis. Sarunā ar sievieti uzzinājām, ka viņa arī jaunībā devās šāda tipa pārgajienos pa alām un cauri Ukrainai, pieminot, ka viņu arī jauki uzņēma pārgājiena laikā, tāpēc viņa arī vēlējās uzņemt Jēkabu un Dānielu tāpat. Abi jaunieši arī pieminēja, ka nākotnē būs jāuzņem citi gājēji tik pat jauki un sirnīgi kā Rēzeknē.

Dāniels arī stāsta, ka viens smietlīgs atgadījums bija Rēzeknē, kur viņi sadraudzējās ar jaunu draugu – kaķi, kas visu vakaru un nakti pavadīja pie jauniešiem. Dāniels smejas, ka kaķis visu laiku līda un dzīvojās pie Jēkaba, neskatoties uz to, ka Jēkabam ir alerģija no kaķiem, Jēkabs ļāva viņam dzīvoties pie viņa.

Nakts paritēja mierīgi, Dāniels piemin, ka izgulējās ļoti labi, bet Jēkabs ne tik labi, kas var būt saistīts stresu saistībā ar garākā posmu pārgājienā tuvošanos!

Lūk, tā arī pagāja gājēju piedzīvojumi dodoties uz Rēzekni, seko līdzi jau rīt, kad uzzināsim vairāk par atmiņām un atziņām dodoties uz Varakļāniem!