Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Rendu! (14/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Rendu! (14/18)

Mēs tuvojamies ar vien tuvāk pārgājiena noslēgumam! Palikušas tikai dažas dienas līdz jaunieši būs sasnieguši pārgajiena galapunktu – Ventspili, bet kā jauniešiem gāja ceļā uz Rendu, to uzzini šajā ierakstā!

Jaunieši šajā naktī palika Kandavas jauniešu centrā, kas pēc jauniešu stāstītā, atradās augstā kalna virsotnē. Dāniels smejas, ka kalns bija tik liels, gandrīz kā Gaiziņkalns. Jauniešiem rīt iesākās diezgan labi, varbūt ne Jēkabam, jo viņš nejutās tik labi, jo pa nakti nebija kārtīgi izgulējies un atpūties, bet tas neapstādināja mūsu gājējus no došanās nākošajā pārgajiena posmā!

Rītu jaunieši iesāka ar interviju Radio TEV, kas deva jauniešiem nedaudz citu rīta iesākumu kā citās dienās. Dāniels arī stāsta, ka pēc intervijas, ejot pa šoseju, kādas 5 mašīnas jauniešiem pīpināja un sveicināja, kas bija ļoti forši un savā ziņā deva gājējiem enerģiju un motivāciju turpināt ceļu uz Ventspili.

Šajā dienā arī jauniešiem pievienojās Ernests, kas bija šīs dienas vilcējs – gāja ātri, runāja daudz, nesa daudz mantas, kā Jēkabs stāsta “Viņš bija šīs dienas enerģija!”.

Izejot no Kandavas, jaunieši sastapās ar pirmo problēmu – naktsmītnes Rendā. Šī iemesla dēļ, Dāniels šajā dienā daudz zvanījās jauniešu centriem, iestādēm un citiem kontaktiem, ko atrada internetā. Pēc vairākiem neveiksmīgiem zvaniem, jauniesi nesaprata, kur paliks pa nakti, jo arī telts tika atstāta Rīgā, tāpēc nebija izvēles kā turpināt meklēt naktsmītnes. Pa laimi, jauniešu centru vadītāja, kuras jauniešu centrā gājēji palika pa nakti, ielika Rendas Facebook grupā, par to, ka tiek meklētas naktsmītnes gājējiem. Neilgi pēc ieraksta publicēšanas, jauka sieviete no Rendas atsaucās un atļāva jauniešiem palikt pa nakti viņas vecajā dzīvoklī.

Pēc atrastām naktsmītnēm, jauniešus sagaidīja nākošā intervija, kur žurnāliste 3 kilometrus gāja līdzi jauniešiem un uzdeva ļoti daudz dažādus jautājumus. Dāniels smejas, ka izklausās, ka viss žurnāls būs tikai par jauniešiem, Jēkabs piebilst, ka viņam nekas nav pret to.

Jēkabs stāsta, ka šajā dienā viņi nedaudz uzvedās kā dzīvnieki (smietlīgā nozīmē) un viņiem nedaudz aizgāja ciet smadzenes. Dienas laikā viņi spēlēja spēli, kur jāiedomājas vārdu un tad ir jājautā jautājumi un tu vari atbildēt tikai ar jā vai nē. Kā Jēkabs stāsta, spēle nav traka, bet gan viņa un Ernesta izdomātās variācijas bija nedaudz trakas.

Neliels ieskats no jauniešu nojūgšanās:

Jēkabs sūdzās, ka šajā dienā sāka ļoti daudz uzbrukt dunduri, tāpēc tā bija vissliktāka pārgājiena pieredze, turpinot, ka labāk bija klibot nekā, kad dunduri viņus mēģina apēst.

Dāniels stāsta, ka viņš arī šajā dienā netīšam pieskarās elektriskajai sētai, jo tajā brīdī Dāniels klausījās, ko Jēkabs nopietnu stāsta, tāpēc viņam mēģinot saprast un iztēloties dzirdēto, viņš nedaudz aizsapņojās un pieskārās sētai, kur guva vairākus spēcīgus elektrošokus.

Dāniels stāsta, ka diemžēl, nevar šajas intervijās iekļaut visas foršās sarunas, filozofijas stundas, drāmas un nesaprašanās, kas patiešām padara šo piedzīvojumu daudz interesantāku un dažādāku no citām ekskursijām un izaicinājumiem!

Lūk, šādi arī jauniešiem pagāja šī diena, bet kā jauniešiem veiksies rīt, to jau noskaidro nākošajā ierakstā!