Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Ludzu! (Diena 1/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Ludzu! (Diena 1/18)

Vakar aizvadījām pirmo pārgājiena officiālo dienu, kur jaunieši devās no Zilupes līdz Ludzai šķērsojot vairāk nekā 34 kilometru. Bet kā gāja mūsu jauniešiem šī piedzīvojuma laikā? Uzzini to šajā rakstā!

Dāniels un Jēkabs sāka pārgājienu no Zilupes uz Ludzu plkst. 10:00, kur pie Zilupes atpūtas parka strūklakas satika vēl 3 jauniešus no 10. klases, kas kopā ar viņiem veica šo 34 kilometru garo distanci. Dāniels smejas, ka viņam bija sajūta, ka šiem jauniešiem ir vairāk enerģijas un spēks nekā pašiem gājējiem.

Intervijas laikā arī secinājām, ka tas varētu būt saistīts ar mugursomām, jo gājējiem katram uz pleciem ir 20 kg  smagas mugursomas, Jēkabs piebilst smejoties, ka viņiem ir nepieciešams palīdzēt viens otram uzlikt mugursomu uz pleciem, jo tās ir tik pilnas un pārpildītas, ka vienam to izdarīt ir neiespējami.

Pārgājiens ritēja diezgan mierīgi, lielākais atradums: slepena militārā bāze, kas neuzrādījās Google maps, bet, kā Dāniels stāstīja, bija milzīgs, ap 4 metrus plats, stienis, kas griežas ļoti ātri uz apli. Dāniels piemin, ka tas varētu būt saistīts ar lidaparātu un citu lidojošu objektu uztveršanu, kas nepieciešams valsts aizsardzības nodrošināšanai, ņemot vērā, ka Zilupe atrodas ļoti tuvu Krievijas robežai.

Vakarā, jauniešiem nonākot Ludzā, tos sagaidīja 6 vietējie jaunieši, kas izveda gājējus ekskursijā pa ludzu, pastasīja pilsētas teikas, devās kopā ar jauniešiem peldēties, pamācījās latgaliešu valodu un uzzināja caur daudzām interesantām sarunām vairāk par jauniešu dzīvi Ludzā un par sniegtajām iespējām. Jēkabs piemin, ka jautājot par jauniešu nākotnes plāniem un turpināšanu mācīties vidusskolā, jaunieši piemināja, ka diemžēl drīzumā Ludzā tik slēgta vidusskola, kas jauniešiem liks braukt uz citām pilsētām novadā mācīties.

Pēc ekskursijas un forši pavadīta laika, jaunieši devās uz jauniešu centru, kur palika pa nakti. Dāniels piemin, ka nakts viņam bija izaicinoša, jo gulēt aizgāja tikai plkst. 12:30, bet pamodās plkst. 04:00, kur 3 stundas nevarēja aizmigt līdz iedomājās ieslēgt mūziku. Dāniels smejas, ka viņam vajadzēja “lullaby”, jeb šūpļa diesmu, lai aizmigtu.

Rītā jauniešus aicināja jauniešu centrs brokastīs uz blakus esošo kafeinīcu. Gājēji uzsver, ka nevar iedomāties, cik labi bija beidzot ēst siltu ēdienu, nevis tikai tikai bulciņas un citus veikalā nopirktas uzkodas. Abi piemin, ka tas palīdzēja un deva enerģiju uzsākt jaunu dienu, jaunu pārgājiena posmu un iet uz Rēzekni.

Gājēju un Klubs “Māja” vārdā vēlamies teikt paldies gan Zilupes jauniešiem un Zilupei par uzņemšanu un došanos pārgājienā, kā arī Ludzas jauniešiem un jauniešu centram par sniegtajām naktsmājām, brokastīm un ekskursiju pa Ludzu. Paldies, ka esat daļa no “Solis pāri Latvijai!”.

Un lūk, šādi pagāja pirmā pārgājiena diena, bet nu jau jaunieši ir ceļā uz Rēzekni, kādi jauni stāsti, piedzīvojumi un atmiņas iegūtas būs šīs dienas garumā, to uzzini jau rīt! Seko mums sociālajos tīklos un uzzini vairāk par piedzīvojumiem dodoties 18 dienu pārgajienā pāri Latvijai!