Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Kuldīgu! (15/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Kuldīgu! (15/18)

Šīs dienas ierakstā atskatīsimies uz piedzīvojumiem dodoties uz Kuldīgu, kas bija 26 kilometru garš posms no Rendas!

Diena iesākās diezgan interesanti, jo pirmo reizi pārgājiena laikā, pārgajienam pievienojās jaunieši nevis satikšanās punktā, bet gan pie naktsmītnes durvīm! Pie durvīm sagaidīja Nikola, Kalvis un Alise, kas ļoti labi pazīst Jēkabu. Kalvis un Alise paņēma no gājējiem ļoti daudz dažādas mantas (izņemot ēdienu, zāles un ūdeni) un aizveda uz Kuldīgu, tas ļāva jauniešiem daudz ātrāk nonākt galamērķī un ietaupīt enerģiju nākošajām dienām. Pašam pārgājienam pievienojās Ernests un Nikola.

Jēkabs stāsta, ka šajā dienā izvelējās diez gan aizdomīgus ceļus un paņēma pašus grūtākos, garākos maršrutus. Dāniels stāsta, ka atkal bija situācija, ka beidzās ceļš un viņiem bija nepieciešams iet pa grāvjiem, kas bija kādus 5 metrus dziļi. Abi stāsta, ka bija situācijas, kur vajadzēja sprintot cauri tiem un pat padot roku viens otram, lai tiktu ārā no tiem. Jēkabs stāsta, ka tā bija traka ideja izvēlēties šo maršrutu!

Kā jau katru dienu, arī šodien jaunieši savu diezgan mierīgo dienu pavadīja runājot par daudz dažādām, dīvainām un ne tik dīvainām tēmām. Šodien, piemēram, jaunieši runāja par lāčiem, viņi noskatījās arī izglītojošu video par tiem un uzzināja kā izdzīvot lāča uzbrukšanas gadījumā.

Video, ko jaunieši pārgājiena dienā skatījās:

Dienas otrajā pusē, Kalvis atbrauca pakaļ Ernestam un Nikolai, jo viņiem bija jāsteidzās uz autobusu, bet gājēji palika un bija noskaņojušies sasniegt galamērķi bez papildus palīdzības. Šajā brīdī arī jaunieši varēja turpināt runāt savas privātās sarunas, ar kurām, diemžēl, nevaru šajos ierakstos dalīties, bet pēc Dāniela teikā, šīs sarunas brīnumainā kārtā ļoti abus gājējus satuvināja. Jēkabs smejas, ka abi jau ejot 14 dienas, katru dienu runā un tomēr atrodas kaut kas jauns, ko uzzināt vienam par otru!

Jaunieši stāsta, ka šajā dienā arī atradās tādā kā bezzonas bedrē, kur nebija ne zonas, ne interneta, tāpēc jauniešiem bija problēmas sazināties ar cilvēkiem un ievietot stāstu pārgājiena sociālajos tīklos. Jaunieši priecājas, ka šajā diena nebija intervijas, jo savādāk bezzona varētu izraisīt daudz lielākas problēmas. Dāniels stāsta, ka pat naktsmītnēs, kur visi palika, Dānielam vienīgajam no 5 cilvēkiem bija zona un internets, tāpēc viņam bija ar visiem jādalās.

Dāniels atceras un stāsta, ka šajā dienā Jēkabs gandrīz uzkāpa uz čūskas – Odzes. Jēkabs turpina stāstot, ka tajā brīdī viņš skatījās kartē ceļu un tikai pa acs kaktiņu redzēja, kā caur viņa kājām izlien čūska. Jēkabs stāsta, ka viņa neiekota viņam un viņš nekoda viņai atpakaļ. Dāniels turpina un stāsta, ka šīs dienas atgadījumi nedeva drošības sajūtu, jo, ja gadījumos kādam no gājējiem iekostu čūska vai uzbruktu lācis, viņi nevarētu sazināties par notikušo ne ar pārgājiena menedžeri, ne ar 112.

Kopumā šī diena bija mierīga, laikapstākļi lutināja jauniešus un saulīte priecēja gājējus visu dienu. Vakarā ienākot Kuldīgā, jaunieši devās paēst burgerus un fileju. Dāniels priecājas, par to, ka varēja paēst siltu ēdienu.

Lūk, šādi arī pagāja jauniešiem piedzīvojumi dodoties uz Kuldīgu! Vairāk par piedzīvojumiem uz Kuldīgu skaties filmā, kas iznāks šajā gadā!