Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Koknesi! (6/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Koknesi! (6/18)

Jau viena trešdaļa no pārgājiena ir noieta, tāpēc par godu tam, iepazīsimies ar sestās dienas posmu, kas ved uz Koknesi, kas ir 45 kilometru attālumā no Jēkabpils!

Jaunieši Jēkabpilī palika pa nakti pie Daigas, kas no rīta sagaidīja gājējus ar jaukām brokastīm un foršu kompāniju. Dāniels stāsta, ka Daiga ir profesionāla fotogrāfe un rīta gaitā jaunieši iepazinās un apskatīja Daigas radošos darbus un fotogrāfijas. Dāniels uzsver, ka Daigai patiešām ir ļoti labs talants fotografēt…

Rīta gaitā jaunieši arī uzzināja vairāk par vietējo ikdienas problēmām, kur uzzināja, ka jau mēnesi nav Jēkabpilī nevienu reizi lijis, kā rezultātā viņai ir nācies konstanti jālaistīt savu dārzu un augus, jo savādāk tie visi nokalstu. Dāniels stāsta, ka Daiga vienu brīdi aŗī sāka dziedāt latviešu dziesmas, lai piesauktu lietu, ko Dāniels uzskata kā ļoti jauku žestu, turpinot, ka viņai tas arī nostrādāja, jo, kad jaunieši devās uz Koknesi, tad viņus lietus sagaidīja pat vairākas rezies.

Dāniels stāsta, ka doties pa lietu bija ļoti izaicinoši, jo viņiem sanāca kārtīgi izmirkt un botas palika ļoti slapjas, kā rezultātā ir iespēja parādīties vairāk tulznām uz kājas, kas arī dienas beigās parādījās, tāpēc viņi saprata, ka nākošajās litusgāzēs viņi pievērsīs lielāku uzmanību tieši pie savu apavu pasargāšanas no lietus un izmirkšanas.

Jēkabs turpināja un stāsīja, ka viņi bija paredzējuši kā rīkoties lietus laikā plānojot šo ilgo pārgājienu, bet turpina, ka realitātē jaunieši pat nekad nebūtu iedomājušies, ka viņi nebūtu spējīgi pilnībā pajiet pa lietu, tādā veidā pat pazaudējot 1,5-2 stundas no visas pārgājiena dienas.

Atgriežoties nedaudz atpakaļ uz rīta pusi, Jēkabs uzsver, ka no rīta jaunieši diezgan ilgi “čammājās” pie Jēkabpils veikala, kas, iespējams, bija vairāk kā emocionālā atpūta, bet jaunieši uzsvēra, ka viņi mācās no visām dienām un cenšas no šādām situācijām tomēr pēc iespējas izvairīties.

Dāniels turpinot stāstīt par savas dienas piedžīvojumiem uzsver, ka ejot uz Koknesi, viņi sāka pamanīt dažādus preses rakstus par šo pārgājienu, kas jauniešiem sniedza daudz lielāku iedvesmu turpināt pārgājienu pāri Latvijai.

Iepazīsties ar pirmajiem preses rakstiem:
– Apollo: https://www.apollo.lv/7818521/pargajiens-no-zilupes-lidz-ventspilij-labdaribas-varda-iepazisti-akciju-solis-pari-latvijai
– Jauns.lv: https://jauns.lv/raksts/zinas/569235-foto-divi-jauniesi-devusies-pargajiena-pari-visai-latvijai-no-zilupes-lidz-ventspilij
– Tvnet: https://www.tvnet.lv/7818587/divi-jauniesi-labdaribas-varda-devusies-pargajiena-no-zilupes-lidz-ventspilij
– Mammām un Tētiem: https://www.mammamuntetiem.lv/zinas/aktualitates/58368/divi-jauniesi-devusies-pargajiena-lai-skersojot-latviju-palidzetu-berniem-ar-autismu-un-cinitos-pret-mobingu-latvija
– LSM: https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/vecaki-un-berni/20.07.2023-no-zilupes-lidz-ventspilij-divi-jauniesi-pargajiena-pari-latvijai-vac-lidzeklus-labdaribai.a517159/

Vakarā jaunieši nonāca Koknesē, kur viņus sagaidīja Ieva, kas ir biedrības “Solis” valdes locekle. Jaunieši uzsver, ka šim cilvēkam ir milzīga pieredze jauniešu jomā un vakara gaitā jaunieši uzklausīja daudz dažādus padomus no Ievas, kā arī sniedza no savas pieredzes dažādas atziņas, tādā veidā veicinot zināšanu un pieredze apmaiņu starp aktīviem jaunatnes darbiniekiem.

Dāniels uzsver, ka Ieva arī viņus sagaidīja laipni un nodrošināja nogurušajiem jauniešiem ēdienreizes, naktsmītnes, kā arī deva iespēju izmantot dušu un pat veļasmašīnu. Dāniels uzsver, ka tas ļāva viņiem diezgan atpūsties un atjaunot spēkus, lai dotos nākošajā pārgājiena posmā vēl enerģiskāk.

Jēkabs uzsvēra, ka viņi šodien patiešām iemīlēja savus Varakļānos atrastos gājiena kokus, kurus patiešām tagad vairs nelaiž ārā no savām acīm un rokām. Jēkabs smej, ka Dānielam šodien gandrīz sanāca jau pazaudēt savus kokus, tā pat kā Jēkabs dienas gaitā pazaudēja savus cimdus.

Dāniels un Jēkabs uzsver, ka šī diena bija viena no labākajām un vieglākajām pārgajiena dienām, cerot, ka šādi tas arī paliks uz nākošajām pārgājiena dienām!

Emocijām un piedzīvojumiem pārpildīta sestā diena! Kā paies jauniešiem rītdiena, to jau uzzini drīzumā mūsu mājaslapā un pārgājiena sociālajos tīklos!