Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Kandavu! (13/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Kandavu! (13/18)

Pienācis laiks atskatīties uz 13 pārgājiena dienu, dodoties no Tukuma uz Kandavu!

Jauniešiem rīts iesākās diez gan mierīgi, abi pamodās Tukuma jauniešu centrā, paspēja paēst brokastis, sakārtot mantas un sagatavoties ceļam uz Kandavu. Jēkabs un Dāniels stāsta, ka iepriekšējā naktī ļoti labi gulēja, uzsverot, ka tas ir bijis viens no labākajiem pārgājiena laikā.

Izejot no jauniešu centra, abi jaunieši bija pārsteigti, pamanot sniega čupu blakus jauniešu centram. Pēc neilgas izpētes, abi nonskaidroja, ka blakus jauniešu centram atradās hokeja halle, kas iespējams lieko sniegu izvietoja pie savas ēkas. Abi jaunieši stāsta, ka pirms pārgājiena uzsākšanas paspēja vēl papikoties, vēlpietam vasaras laikā.

Dodoties ārā no Tukuma, jauniešus pārķēra Tukuma avīzes redektores māsa, kas apjautājās kā jauniešiem veicas un uzņēma fotogrāfiju.

Jaunieši jau ejot 15 minūtes, Dāniels atcerējās, ka aizmirsa atgriezt jauniešu centra atslēgas, tāpēc Dāniels devās atpakaļ uz Tukumu, noejot papildus 2 kilometrus. Jēkabs tikmēr varēja 30 minūtes atpūsties parkā, jo Jēkabs bija noguris un bez enerģijas, Jēkabs pieņem, ka tas varētu būt saistīts ar kādu vitamīnu trūkumu.

Dānielam atgriežoties, abi jaunieši turpināja ceļu pa visādiem zemes ceļiem, kas pārsvarā bija vienveidīgi un garlaicīgi, tad Jēkabs saprata, ka viņam nav labi, tāpēc gājēji apstājās blakus kukurūzas laukam, lai sadzertu visādus vitamīnus. Esot tur, jaunieši ieraudzīja kundzītes, kas lasīja puķes no lauka un no attāluma sveicināja un atpazina no medijiem jauniešus.

Jēkabam paliekot labāk, abi jaunieši turpināja ceļu. Dāniels stāsta, ka viņi redzēja kā līdzina ceļu un smejas, ka viņi bija pirmie, kas iet pa jauno ceļu. Abi jaunieši arī stāsta, ka jauniešus pasveicināja arī darbinieks, kas līdzināja ceļu, stāstot, ka tas ir jauki, ka cilvēki Latvijā atpazīst viņus un savā ziņā dod enerģiju un motivāciju turpināt ceļu un sasniegt izvirzīto mērķi.

Jēkabs arī smejas, ka šajā dienā viņam bija 2 stundu sapulce ar JEF Skandināvija, kur bija dažādi atgadījumi, jo viņš tajā bija vienīgais, kas pievienojās attālināti. Sapulces laikā pārsvarā viņš dzirdēja visus, kas bija priekšā datoram, bet nedzirdēja neko no cilvēkiem, kas bija aiz tā, tāpēc daudzreiz, kad jautāja viņa viedokli, viņš pusi nedzirdēja par ko pat notiek diskusija, vai arī tajā brīdī viņam brauca garām traktors un neko nevarēja dzirdēt, ko viņš saka.

Šajā dienā Dāniels gāja pakaļ ūdenim. Viņš devās uz tuvāko privātīpašumu, kurā satika vīrieti, kam paprasīja ūdeni, pa to laiku, kāmēr vīrietis gāja pakaļ ūdenim, viņš aicināja savu draugi, lai viņš nāk ar Dānielu parunāt. Dāniels stāsta, ka vīrieša draugs sasveicinājās tā, kā būtu abi pazīstami jau sen, tāpēc Dāniels apjuka un vaicāja vai viņi ir pazīstami. Dāniels stāsta, ka izskatījās, ka šis cilvēks viņu sajauca ar citu vīrieti ar kuru ir bijusi milzīga drāma un gribēja šo cilvēku sist, bet beigās viss bija labi, jo abi noskaidroja, ka viņš nepazīst Jāni un nav persona, kuru viņš domā un jaunietis turpināja ceļu.

Kad jaunieši iegāja Kandavā, jaunieši domāja plānu, kurā veikalā doties utt., bet pēkšņi kāda mašīna pabraucot garām strauji piebremzēja un brauca ātri atpakaļ gaitā, jaunieši smejas, ka gandrīz iebrauca stabā. Dāniels smejas, ka viņš domāja, ka šī būs pilsēta, kur abi jaunieši mirs. Tad mašīnas logs atvērās un pie stūres sēdēja kāda sieviete, kura jautāja “Sveiki jaunieši, vai nevajag Jūs aizvest?”, jaunieši atteica, bet viņa turpināja sakot “Vai patiešām jūs nevajag aizvest uz jauniešu centru?”, tajā brīdī jaunieši saprata, ka tā ir jauniešu centru vadītāja, pie kuras abi paliks pa nakti!

Jēkabs smejas, ka vadītāja uzveda abus milzīgā kalnā, ko var salīdzināt kā Gaiziņkalnu, kura galotnē atradās jauniešu centrs. Vadītāja jauniešus iepazīstināja ar visu un jautāja, kur braucam, jo jauniešiem bija nepieciešams aizbraukt uz veikalu, lai iegādātos visu nepieciešamo nākošajai dienai un Dāniels gribēja nopeldēties, jo šī diena bija samērā karsta.

Un lūk, šādi pagāja jauniešiem 13 pārgājiena diena, dodoties uz Kandavu! Kā viņiem veicās nākošās dienas, to noskaidro nākošajā ierakstā!