Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Jumpravu! (7/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Jumpravu! (7/18)

Jaunieši vakar devās pārgājienā no Kokneses uz Jumpravu, kas ir kopumā 37 kilometru garš posms. Uzzini, kā viņiem pagāja septītajā pārgājiena diena!

Šodien no rīta Jēkabs piecēlās daudz ātrāk nekā Dāniels un jau bija sagatavojies pārgajienam, kāmēr Dāniels vēl bija lēnīgs un lēnām kārtoja savas somas, mantas un mēģināja salabot savu celi (kas pa laimi beigās izdevās), lai dotos nākošās dienas posmā un Jumpravu.

Pārgājiena diena iesākās mierīgi, bija redzami daudz dažādi skaisti dabas skati, bet tāpat kā ceļā uz Koknesi, jauniešus sagaidīja lietus, tāpēc mācoties no iepriekšējās dienas pieredzes, jaunieši nekavējoties meklēja vietu kur paslēpties no lietus. Jaunieši pamanīja muižu, kuru velējās apskatīties, bet nonākot tuvumā noskaidroja, ka tā atrodas privātīpašumā, bet pa laimi, jaunieši ieraudzīja īpašnieku, kas jauniešus atpazina no iepriekšējās dienas izplatītajām preses relīzēm.

Jaunieši pie muižas saimnieka palika kādas 45 minūtes, kur uzzināja īpašnieka motivāciju par muižas veidošanu, iepazina nedaudz tās vēsturi un uzzināja vairāk par paša īpašnieka dzīvi, ko jaunieši uzskata diezgan motivējoši, jo šis stāsts nav tāds, ko zina ļoti daudzi, to tikai pārsvarā zina vietējie iedzīvotāji, tādā veidā jauniešiem atklājot vēl daudz ko neatklāto. Jaunieši uzsver, ka realitātē ne tikai Latvija, bet arī cilvēki un viņu pieredze ir skaista, bagāta un vērta uzmanības.

Jaunieši stāsta, ka turpinot pārgājienu, posmā no Skrīveriem uz Jumpravu viņus sagaidīja vēlreiz lietus gāzes, bet viņi bija jau sagatavojušies laicīgi, lai nesamirktu un pasargātu savas kājas no jaunu tulznu veidošanās.

Jaunieši arī dienas gaitā pamanīja divas lielas problēmas – Dāniels dzer maz ūdens, bet Jēkabs ēd par maz, tāpēc jaunieši uztraucas par to, ka tas var negatīvi ietekmēt pārgājiena gaitu un jauniešu enerģijas līmeni, bet cer, ka šīs problēmas tiks pēc iespējas ātrāk novērstas.

Jaunieši ieradās vakarā Jumpravas kultūras namā, kur viņus sagaidīja divas jaukas dāmas. Dāniels stāsta, ka telpas tika sarunātas pašā rītā, kur jaunieši zvanīja vienai dāmai no kultūras nama un jauniešu kontakti tika nodoti tālāk kultūras nama vadītājai. Dāniels smejas un stāsta, ka kāmēr viņš vadītājai rakstīja, kas mēs esam un ko mēs darām, vadītāja jau zvanīja atpakaļ un ļāva palikt pa nakti, jo viņa jau bija par mums dzirdējusi un lasījusi sabiedriskajos medijos!

Kopā dienu jaunieši vairāk pavadīja izbaudot un lecot vairākos piedzīvojumos un par to jaunieši patiešām priecājas, uzsverot, ka līdz Rīgai ir palikuši mazāk kā simts kilometri, kas arī ir kā papildus motivācijas un iedvesmas avots.

Jaunieši nu jau gatavojas doties nākošajā pārgājiena dienā, tāpēc seko mums līdzi mājaslapā un sociālajos tīklos, lai nepalaistu garām jauniešu piedzīvojumus pārgajiena laikā!