Pargajiens

LABDARĪBAS PĀRGĀJIENS

SOLIS PĀRI LATVIJAI!

JAUNUMI

Ceļš uz Jēkabpili! (5/18)

Dalies ar jaunumiem!

Ceļš uz Jēkabpili! (5/18)

Mūsu jaunieši neapstājas un turpina virzību uz Koknesi, kas ir sestās pārgājiena dienas mērķis! Šis posms sastāv no 45 kilometru garas distances! Uzzini, kā viņiem gāja nākošajā ierakstā, bet šodien iedziļinies pārgājiena 5 dienas posmā uz Jēkabpili!

Jaunieši šajā dienā ņēma piemēru no iepriekšējām dienām un ievēroja loģiku, ka iziejot ātrāk, galamērķī būs arī ātrāk, tāpēc šajā dienā jaunieši izgāja no Atašienes ļoti agri, salīdzinot ar citām dienām, un Jēkabpilī bija jau pirms plkst 23:00. Dāniels uzsver, ka šīs dienas garumā viņi nogāja papildus 12 kilometrus virs izvirzītā maršruta.

Jaunieši palika pa nakti Atašienes muižā, kur abi jaunieši pamodās, diemžēl, nedaudz apslimuši, bet tas neapturēja no pārgājiena turpināšanas un sava izvirzītā mērķa sasniegšanas. Tāpēc ilgi nekavējoties, abi jaunieši devās brokastīs, uz kurām bija Atašienes sociālie darbinieki uzaicinājuši. Dāniels izceļ, ka šie darbinieki bija tik sirsnīgi cilvēki, turpinot, ka viņi ne tikai iedeva naktsmītnes, pabaroja un parunāja, bet gan ikdienā strādā ar jauniešiem, kam neiet viegli pa dzīvi un neskatoties uz to, izturas pret jauniešiem tik pieklājīgi un saprotoši.

Pēc jaukā rīta, jaunieši devās satikt Amandu, kas bija viena no gājējām šajā posmā. Dāniels uzsver, ka viņa padarīja visu dienas procesu daudz vieglāku, jo viņa palīdzēja izlīdzināt to, ka dažreiz viens no gājējiem vēlas pabūt viens, bet otrs tieši otrādi – grib runāt, tāpēc šis trešais cilvēks palīdz jauniešiem būt laikā, saglabāt enerģiju un atvieglot pārgājienu kopumā.

Jaunieši pārsvarā pārvietojās pa grants ceļu, bet Jēkabs piemin, ka Google Maps gājējus šajā dienā pievīla, ka karte rāda, ka ceļš ir, bet realitātē tas vienkārši beidzās, tāpēc uzsvēra, ka Latvijas kārtēm ir grūti paredzēt kā tā reāli izskatīsies!

Jaunieši lielu posms nācās iet pa mežu un pat apmaldīties tajā. Dāniels uzsver, ka tas no vienas puses bija labi, jo viņi atrada ļoti interesantu meža taku, kas aizveda uz lielu pļavu, kur notika daudz veidīga kokapstrāde. Dāniels uzsver, ka viņiem pa šo pļavu brauca garām lielā fūre, tāpēc viņi pagāja malā, bet tā fūre pēkšņi piebremzēja un jaunieši domāja “Šausmas, ko viņi tagad darīs, gan jau dusmosies, ka esam viņu privātīpašumā…”, bet šoferis viņus pasauca, pajautāja kur iet un viņš tikai pateica “Jūs izskatāties švaki, paķeriet batoniņu!”

Katru dienu jauniešiem nākas meklēt un uzjautāt kādam ūdeni, jo dienas ūdens rezerves beidzas diezgan ātri, tāpēc arī šodien viņi nonāca privātīpašumā, kur viņam skrēja virsū suņu mamma ar kucēniem. Dāniels smejas, ka viņiem ne tikai iedeva suni, bet arī piedāvāja nopirkt suni. Dāniels smejas, ka tas ir smieglīgi, ka jauniešus nedzen prom no privātīpašuma, bet gan mēģina pēc iespējas vairāk iedot. Jēkabs turpina un uzsver, ka orģināli cilvēkiem ir steriotipi, ka Latgale ir tik nepieņemoša un uzbrūkoša, bet realitātē ir otrādāk.

Galvenā Jēkaba dienas atziņa ir saistīta ar to, ka šodienas pārgajiens bija ļoti daudz, jo fiziski Jēkabs jūtas diezgan labi, iesmejot, ka noņemot plāksteri no pleciem, tie ir pilnīgi sarkani, bet tomēr uzsver, ka lielākās grūtības ir vairāk saistītas ar emocionālajām barjerām. Abi jaunieši arī šīs dienas laikā saprata, ka viņi ir diezgan atšķirīgi, kaut vai sākumā likās, ka abi ir kaut cik līdzīgi.

Lūk, šādi arī pagāja jauniešiem piektā pārgājiena diena, kad viņi devās uz Jēkabpili, bet kā viņiem veicās ceļā uz Koknesi, to jau uzzini drīzumā!